Poland

 

LifeRing Icon: Polish Roundel representing LifeRIng secular recovery meeting for Polish-speakers diagnosed with co-occurring disorders.

 


 

Witaj w portalu LifeRing Polska

LifeRing Secular Recovery to anonimowa organizacja, której członkowie się wzajemnie wspierają w postanowieniu, że żyć będą bez alkoholu i niedozwolonych lub niewskazanych medycznie narkotyków i leków.  Celem pracy w LifeRing jest nie tylko życie w abstynencji, ale przede wszystkim budowanie szczęśliwego, zdrowego życia pełnego sukcesów zawodowych i osobistego szczęścia.

LifeRing zapewnia bezpieczne miejsca spotkań, na których możesz swobodnie rozmawiać z takimi jak ty na temat budowania nowego, szczęśliwego życia.

W naszych działaniach trzymamy się filozofii TSS: Trzeźwość - Świeckość - Samopomoc.

Kliknij tutaj żeby dołączyć do grupy

Numer Grupy: 861 3156 6432

Hasło: lifering

 


O nas

To TY masz siłę, aby przezwyciężyć uzależnienie. To niełatwe, zdarzają się niepowodzenia, ale w każdym uzależnionym człowieku mieszka również trzeźwy człowiek, który chce żyć normalne, szczęśliwe życie. 

Nałóg spycha twojego “Trzeźwego-Ja” w kąt, topiąc go w alkoholu lub dusząc narkotykiem.

Zastępuje go “Uzależniony-Ja”!  On chce kontrolować twoje decyzje i prowadzi cię do dalszego używania substancji, które nie pozwalają żyć twojemu “Trzeźwemu-Ja”.

W LifeRing wspieramy nawzajem swoje wysiłki na rzecz przywrócenia nam szczęśliwego i produktywnego życia poprzez ożywienie naszego “Trzeźwego-Ja” jednocześnie osłabiając “Uzależnione-Ja”. 

U wielu osób kombinacja 12 Kroków, Boga i Sponsorów bardzo dobrze się sprawdza!  I jeśli ty jesteś jedną z nich - to świetnie!  Korzystaj ze spotkań, pracuj z twoim Sponsorem itd.  Chociaż jedno podejście nie wyklucza drugiego.  I mimo że na naszych spotkaniach nie modlimy się i nie rozmawiamy o Bogu to w LifeRing będziesz zawsze mile widziany!

Czym się różnimy od programów używających 12 Kroków?  Po pierwsze uważamy że jesteśmy doskonali dokładnie tacy jacy jesteśmy.  Nasz nałóg jest chorobą, a nie wadą charakteru czy defektem osobowości.  Ponadto uważamy, że to TY jesteś najlepszą osobą do znalezienia drogi do trwałej trzeźwości.  To TY wiesz, co jest Tobie najbardziej potrzebne, a czego chcesz się pozbyć. Wiesz, co powoduje łaknienia, a co jest zdrową i przyjemną nagrodą.  Wiesz gdzie szukać drogi, która poprzez wskrzeszenie “Trzeźwego-Ja” przywróci ci życie.  Jesteś jedyną osobą, która może ją odkryć. LifeRing zapewni ci bezpieczny kontakt z innymi, którzy tak jak ty poszukują swojej drogi.

A jeśli przypadkiem z niej zboczysz to nie usłyszysz krytyki.  Na pewno ktoś poda ci przyjazna dłoń i z uśmiechem pomoże ci na nią wrócić.  

 


Filozofia TSS

Trzeźwość:

Podstawowym i jedynym wymogiem do członkostwa w LifeRing jest chęć abstynencji od alkoholu i niedozwolonych lub niewskazanych medycznie narkotyków i leków.

To właśnie abstynencja jest drogą do Trzeźwego-Ja.  

Słowniki różnie definiują „trzeźwość”.  W LifeRing ona zawsze oznacza abstynencję. 

Są inne programy gdzie celem jest ograniczenie używania alkoholu czy narkotyków.   Jeśli twoim zamiarem jest ograniczenie picia lub zażywania narkotyków, zaprzestanie picia, ale kontynuowanie zażywania narkotyków czy vice versa - poszukaj wsparcia tam,

Nasze motto to: „nie pijemy ani nie używamy, obojętnie jakich substancji”.

Świeckość:
LifeRing Recovery tak samo wita ludzi wierzących jak i nie wierzących.

Możesz zachować swoje przekonania religijne i nigdy nie będziesz pod presją aby je przyjąć, jeśli tego nie chcesz. Twoje przekonania duchowe lub religijne, tak jak ich brak, pozostają twoją prywatną sprawą. 

Sprawy religii i anty-religii nie pojawiają się podczas naszych spotkań. Każdy ma prawo brać udział zarówno w spotkaniach LifeRing, jak i 12 Kroków.

Jednak LifeRing wspiera metody zdrowienia, które opierają się na ludzkich wysiłkach, a nie na boskiej interwencji.

Samopomoc:

Samopomoc w LifeRing to wysiłek jednostki. Samopomoc jest kluczem do powrotu do zdrowia i jest motywacją w tym procesie.

Głównym celem procesu grupowego jest wzmocnienie wewnętrznych dążeń jednostki do zachowania czystości i trzeźwości. LifeRing to stałe warsztaty, na których poszczególne osoby mogą tworzyć własne osobiste plany regeneracji.  LifeRing nie zaleca żadnych konkretnych „kroków” innych niż abstynencja i nie jest nośnikiem żadnej konkretnej doktryny terapeutycznej. Uczestnictwo w LifeRing jest zgodne z szeroką gamą programów terapeutycznych lub doradczych opartych na abstynencji.